Alışveriş Sepetim

Alışveriş sepetiniz boş
0

Sipariş Seçenekleri:

Ucuz Organze Poşet Ucuz Emzik Zinciri Halkası Siparişlerinizi online olarak güvenle  yapabilirsiniz Ucuz Emzik Zinciri Motifli Boncuk Larabon Açılışa Özel Fırsat Ürünleri Ucuz Çıngırak Ucuz Emzik Zinciri Küp Harf Ucuz Emzik Zinciri Klipsi Ucuz Anahtar Halkası

Emzik Zinciri Yapımı | EMZİK YAP - EMZİK YAP - Ucuz Kaliteli Emzik Zinciri Malzemeleri ve Bebek Ürünleri Toptan Parekende Satışı

Temel Bilgiler
&
Emzik Zinciri Yapım Kılavuzu
Emzik Zinciri Nasıl Yapılır
Emzik Zinciri Nasıl Yapılır?
Emzik zincirleri genel anlamda emzik tutucu ailesine ait bir üründür (Diğeri yaygın olan emzik bandıdır). Genelde tamamıyla özel boya ile boyanmış farklı ahşap boncuklardan oluşan azami 22 cm uzunluğunda bebeğin emziğini takabileceğiniz el yapımı bir üründür.

Emzik zinciri için gerekli tüm malzemeleri Emzikyap.com'dan temin edebilirsiniz. Biraz el becerisi olan herkes emzik zinciri yapabilir.

 
Emzik Zinciri Yapan Kişiler Hangi Hususlara Dikkat Etmelidir?
Emzik zinciri yapan kişiler bilhassa aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmelidir:

 AB Güvenlik Normları
Emzik zincirleri için AB'de özel norm ve standartlar mevcuttur. Bunlar bilhassa
  • EN 12586
  • EN 71-3
nolu yasal düzenlemelerdir.

Emzik zinciri yapımında bilhassa EN 12586 nolu norma uygunluk Türkiye'de pek bilinmese de Emzikyap.com olarak biz üreticilerin bu normlara dikkat etmelerini ve uymalarını tavsiye ediyoruz. EN 12586 (Bebekler ve küçük çocuklar için ürünler, emzik tutucu, güvenlik gereksinimleri ve test yöntemleri) normuna göre şu hususlara dikkat edilmelidir; bebeğin boğulma riskini bertaraf etmek için emzik zincirinin uzunluğu 22 santimetreyi geçmemelidir.
Türkiye'de bazı üreticiler 30-40 cm uzunluğunda emzik zincirleri satmaktadır. Bunlar AB güvenlik normlarıyla uyumlu değildir. Ayrıca EN 12586 nolu norma uygun ürünlerde bir kullanım kılavuzu ve güvenlik uyarısı gerekmektedir (Bakınız : "Kullanım Kılavuzu ve Güvenlik Uyarısı").
Şu hususu asla unutmamalısınız; emzik zinciri yapan kişiler EN 12586 nolu norma göre bir OYUNCAK imal etmektedir. Dolayısıyla bebek oyuncakları için geçerli olan yüksek sağlık ve güvenlik standartlarına dikkat etmek zorundadırlar! AB güvenlik normlarına uygun olmayan / üretilmeyen emzik zincirleri bebekler için tehlike arz etmektedirler.Kullanılan Malzemeler
Emzik zinciri yapımında boyalı ahşap boncuklar kullanıldığından, bu boyalar çocuk sağlığına zararlı madde içermemelidir. Dolayısıyla boncuk yapımında kullanılan boyaların AB'nin EN 71-3 norm ve standartlarına uygun olması gerekmektedir.

Emzikyap.com olarak biz satışa sunduğumuz ürünlerin üreticilerinden EN 71-3 normuna uygunluk belgesi istemekteyiz ve satış esnasında ürünlerin EN 71-3 normuna uygunluğunu belirtmekteyiz. EN 71-3 normuna uygun olmayan ürünler emzik zinciri yapımında kullanılmamalıdır! Emzikyap.com dışında temin edeceğiniz boyalı ve cilalı ahşap boncuklarda bu hususa önem vermelisiniz. Bebekler bu boncuklara dokundukları ve bazen boncukları ağızlarına aldikları için boncukların boyaları ve cilaları asla uygunsuz ve sağlığa zararlı olmamalıdır (Ter ve salya ile temas halinde boncuklar boya atmamalıdır.). Piyasada maalesef bu hususa dikkat etmeyen üreticilerin sattığı, uygunsuz malzeme ile üretilmiş emzik zincirleri bebekler ve çocuklar için ciddi sağlık tehtidi oluşturmaktadır.Kullanım Kılavuzu ve Güvenlik Uyarısı
Ayrıca emzik zincirini satan kişi bir kullanım kılavuzu ve bir güvenlik uyarısı eklemelidir. Tüketici talep ederse ayrıca bir ürün konfirmesi eklenmelidir.
Üretici / satıcı tüketiciyi şu hususlarda uyarmalı ve bilgilendirmeli:
  • Kullanıcının kontrol görevleri.
  • Hangi şartlarda kullanılmalı veya kullanılmamalı.
  • Zincirin temizlenmesi.
Emzikyap.com olarak biz Ambalaj kategorisinde hazır ürün etiketleri sunmaktayız. Üreticiler / satıcılar gerekli etiketleri buradan temin edebilirler.


Norm Uygunluk Konfirmesi
Tüketici ayrıca bir Norm Uygunluk Ürün Konfirmesi talep edebilir. Bu belge ile üretici emzik zinciri yapımında kullanmış olduğu malzemenin tamamının EN 71-3 normuna uygun olduğunu beyan eder. Ayrıca emzik zincirinin EN 12586 normuna uygun olarak imal edildiğini belirtir.
 
Emzik Zinciri Yapımı İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?
Emzik zinciri için gerekli tüm malzemeleri tek elden Emzikyap.com'dan temin edebilirsiniz. Biraz el becerisi olan herkes emzik zinciri yapabilir. Aşağıda sizler için hazırladığımız Emzik Zinciri Yapım Kılavuzu ile rahatlıkla kaliteli ve güvenli emzik zincirleri yapabilirsiniz.

 
Emzik Zinciri Yapımında Kullanılan Malzemeler
Önce, üstteki görselde bulunan ana malzemeleri ve gereçleri hazırlayınız.

Emzik zinciri yapımında aşağıda bulunan görsellerdeki tarifi sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederiz!
 
İpi görseldeki gibi tutunuz.

İpi görseldeki gibi tutunuz.

Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı
İpi klipsin ağzından görsellerdeki gibi geçiriniz ve sıkıca düğümleyiniz.
Emzik Zinciri Yapımı

Artık boncukları ipden geçirip dizmeye başlayabilirsiniz.

Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı
Evvela emniyet boncuğunu görsellerdeki gibi ipten geçiriniz. Geniş delikli tarafı düğümü içine alacak şekilde ipten geçiriniz.
Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı
Tasarladığınız emzik zincirinin boncuklarını sırayla dizmeye devam ediniz.
Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı
Son boncuğu geçirdikten sonra görsellerdeki gibi ipi bağlayınız ve düğüm atınız. İpin ucuna daha sonra emzik takılacaktır.
Emzik Zinciri Yapımı
Düğümü sıkıca bağlayınız. Bağladıktan sonra acılmaması için bir çakmak ile ipin ucunu kısaca kaynatınız.
Emzik Zinciri Yapımı
Dügümden artan ipi son 1-2 boncuğun içine saklayınız. Klips içinden geçecegi icin en az 35mm genişliğinde olmalı.
Emzik Zinciri Yapımı
İpin genişligini klipsi ipten geçirerek kontrol ediniz.
Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı Emzik Zinciri Yapımı
Emzigi görsellerdeki gibi emzik zincirine takınız. Not: Tutacağı olmayan emziklerde özel silikon halkası kullanmanız gerekiyor. Farkli renk ve modellerdeki silikon halkalarını sitemizin Silikon Ürünler kategorisinde bulabilirsiniz.
YASAL UYARI !
Üstte tarif edilen emzik zinciri yapım kılavuzu Emzikyap.com tarafından hazırlanmıştır. Izinsiz kopyalanamaz ve coğaltılamaz. Yapım kılavuzu sadece tavsiye niteliği taşır. Emzikyap.com herhangi bir „satış garantisi“ vermez. Tarif edilen uygulamayı uygulayan kişiler yaptıkları ürünlerden ve satışlardan tümüyle kendileri sorumludur. Bilhassa kullanılan malzemelerden ve ürünlerin adı geçen güvenlik standartlarına uygunluğundan ürünleri yapan ve satan kişiler sorumludur. Üretici ve/veya satıcı sattığı her ürün için tavsiye edildiği şekilde kullanım kılavuzu eklemek ve güvenlik uyarısında bulunmak zorundadır. Yapım esnasında oluşan hatalardan ve sonucunda meydana gelen hasar ve zararlardan Emzikyap.com sorumlu tutulamaz.