Alışveriş Sepetim

Alışveriş sepetiniz boş
0

Sipariş Seçenekleri:

Ucuz Organze Poşet Ucuz Emzik Zinciri Halkası Siparişlerinizi online olarak güvenle  yapabilirsiniz Ucuz Emzik Zinciri Motifli Boncuk Larabon Açılışa Özel Fırsat Ürünleri Ucuz Çıngırak Ucuz Emzik Zinciri Küp Harf Ucuz Emzik Zinciri Klipsi Ucuz Anahtar Halkası

Satış Sözleşmesi | EMZİK YAP - EMZİK YAP - Ucuz Kaliteli Emzik Zincirleri ve Bebek Ürünleri Toptan Parekende Satışı

Emzikyap.com İNTERNET MAĞAZASI MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı resmi gazetede yayınlanan `Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik` gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
      Ünvanı:  Emzikyap.com – TUĞBA ÇİÇEK
                     İnternet Üzerinden Perakende Satış
      Adresi:   Lale Mahallesi
                    1433 Sokak No. 430/2
                     Konak - İzmir
        (Belirtilen adres sadece işletmenin kayıtlı adresidir. Dükkan/mağaza adresi değildir.)

1.2 ALICI
      Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.
Internet satış sitesinde yer alan her ürün aynı anda mağazalarda da bulunacaktır kaidesi yoktur.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 6 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişler ödeme işlemi tamamlandığında işleme alınır. Havale ile yapılan ödemelerde alıcı tarafından satıcıya bilgi verilmesi siparişin işleme alınması sürecini hızlandırır.

4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 15 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - SATICI tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura ile gönderecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti, aksi belirtilmediği müddetçe ALICI`ya ait olup, sipariş tutarına eklenecektir.

4.5 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin ALICI tarafından kabul edilmiş olması ve bedelinin ALICI`nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.8 - www.emzikyap.com`da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.9 - Paket teslimatı yapıldaktan sonra içerisinde ki ürünler ALICI tarafından faturaya göre tek tek kontrol edilir her hangi bir eksiklik veyahut yanlış bir ürün gönderildiği tesbit edilerise emzikyap.com müşteri hizmetlerine telefonla veya iletişim formundan konuyu iletir. SATICI tarafından yapılan inceleme durumunda ürün stok durumuna göre kargoya verilir veya müşteri isteği ile bir sonra ki siparişine ücretsiz eklenir. Eğer temin edilemeyecek bir ürün olursa ALICI nın yaptığı ödeme şekline göre tutar tarafına iade edilir.

4.10 - Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için anlaşmalı bir kargo ile yapılacaktır.

4.11 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip kargo yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

4.12 - ALICI kendi isteği ile İade veya değişikliği isterse ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri kargo tutarını ödeyerek gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

MADDE 5 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek gecikmelerde SATICI sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Kullanıcı Hesabı bölümünden düzenleyiniz.